A gonosz kritikus

2022. augusztus 17. 09:11 - Lulande

Frici & Aranka, 2021

Filmkritika

Ha egy író érdekes személyiség, vagy remekműveket ír, nem garancia semmire a magánéletével kapcsolatban. Nem lesz tőle jobb ember, vagy nem feltétlenül csinálnak jó filmet róla. A Frici & Arankával alapvetően az a baj, hogy közhelyeknél többet nem tudtunk meg róluk. Meg túl nagy a merítés…

Tovább
Szólj hozzá!
2022. augusztus 16. 15:36 - Lulande

Brad Pitt szoknyában – outfitkritika

Egy nő bármikor öltözhet férfinek, egy heteroszexuális férfi nőnek csak akkor, ha világhírű. Hogy csorog majd le a mosdatlan tömeghez ez a jelenség? Olyan lesz, mint a Nagy Francia Forradalomban az éhezők lázadása, vagy az lesz, hogy egy valaki elkezdi, és a többiek folytatják? Nagyon úgy néz ki, ez…

Tovább
Szólj hozzá!
2022. augusztus 11. 14:45 - Lulande

Mentem, álmodtam, 2022 – kritika

Fliegauf Gergely könyve

  Fliegauf veszi a bátorságot, lerajzolja nekünk a tudatalatti iszapos mélyrétegeit, pont úgy, mintha képregény lenne, és nemhogy többet tudnánk meg, de a nagy magasságból kirajzolódó káosz még nagyobb lesz. Vagy dobjuk el mindjárt az elején, vagy olvassuk végig úgy, hogy szilárdan elhatározzuk,…

Tovább
Szólj hozzá!
2022. augusztus 11. 08:59 - Lulande

The Tinder Svindler, 2022 – kritika

Minimum ambivalens vagyok a társkereső alkalmazásokkal. Végül is, ha neked megy valaki a postán, és kiesik a kezedből a bevásárlószatyor tartalma, amit négykézláb segít összeszedni, majd megisztok egy kávét, az sem nagyon különbözik az internetes társkereséstől, csak van benne egy történet, amitől…

Tovább
1 komment
2022. augusztus 06. 08:38 - Lulande

Még egy kört mindenkinek (Druk), 2020 – kritika

Thomas Vinterberg filmje

Egy Finn Skarderud (1956) nevű norvég filozófus író, pszichiáter felvetése adta a film alapötletét. Szerinte az emberek véralkohol szintje 0,05%-kal alacsonyabb a kelleténél, pedig enyhén mámoros állapotban fokozódna a munkahelyi és szociális teljesítményünk. Mentségére szolgáljon, nem tudhatta,…

Tovább
Szólj hozzá!
2022. augusztus 04. 14:16 - Lulande

Kaliforniai álom (La la Land), 2016 – kritika

A Mulholland Drive (David Lynch, 2001) megnézése óta engem Los Angeles-szel helyzetbe lehet hozni, két teljes hét, egy kockás füzet ment el értelmezéssel, jobban ismerem a város térképét, mint a helybéliek, a végeredmény mégis a nullával egyenlő. David Lynch előkotorta a régi forgatókönyvet,…

Tovább
Szólj hozzá!
A gonosz kritikus
süti beállítások módosítása